Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice
tel:  499 882 289
e-mail:  hvezdarna@obsupice.cz
Poloha:  N50°30'27,5", E16°00'44"
  | Hlavní stránka | Program | Vstupné | Vyhledávání | Download | | Staré stránky | BLIND FRIENDLY |

  Webkamera
(c) Rudolf

  Slunce aktuálně

  Geomg aktivita

  Polární záře

  Rubriky
Akce 2004
Akce 2005
Akce 2006
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Astronomická Společnost
Hvězdné objekty
Informace
Meteorologie
Meziplanetární hmota
Pozorování
Program
Seismo
Slunce
Solar Data

Akce 2013

* O prvním červnovém víkendu nás najdete skoro všude...

Vydáno dne 30. 05. 2013 (1987 přečtení)

Dětksý den na Hvězdárně v Úpici. Foto: Archiv hvězdárny.No, nadpis je sice velkou nadsázkou, ale vzhledem k chystaným událostem v nebližším víkendu 1. a 2. června 2013 máte reálnou šanci narazit na stánek úpické hvězdárny a užít zi zábavy i poučení s astronomií. V sobotu 1. června ve velkém stylu slaví i naše malá zemička velký den dětí. Pochopitelně o ty tu jde především, takže i přes nepříznivou předpověď počasí se mají na co těšit. Tedy pokud zavítáte v sobotu ve Dvoře Králové do ZOO nebo o víkendu v Pardubicích na Aviatickou pouť, vězte, že i s úpickou hvězdárnou se tam setkáte!

Stánek hvězdárny v ZOO ve Dvoře Králové. Foto: Archiv hvězdáJestli se v sobotu 1. června vydáte do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, vězte, že nás tam najdete. Konkrétně u Pavilonu Africká Savana, kde si kromě exotické zvěře budete moci prohlédnout tvář Slunce. Ti nejmenší si budou moci prozkoumat svoje znalosti, zasoutěžit si a pochopitelně něco malého vyhrát.

Návštěvníci hvězdárenského stánku na Aviatické pouti. Foto: Nebo se o víkendu chystáte až do města perníku, tedy do Pardubic? Možná víme proč. Celý víkend tam bude probíhat tradiční mezinárodní oslava aviatiky při již 23. ročníku Mezinárodní aviatické pouti. Tam si připomeneme osobnost barona Artura Krause, bez kterého by se asi nikdy neuskutečnil historický let Jana Kašpara nebo by nevznikla před skoro 100 lety Česká astronomická společnost. A jak souvisí Kraus s úpickou hvězdárnou? To se tam rozhodně dozvíte. Akci pořádáme ve spolupráci s pardubickou hvězdárnou a Europe direct Pardubice.

A ani příští víkend 8. a 9. června nezůstane pozadu. V sobotu 8. června od 10 do 13 hodin bude probíhat Den otevřených dveří v rámci Mezinárodního dne dětí. Právě ti nejmenší si v areálu hvězdárny užijí mnoho zábavy, něčemu se přiučí a budou moci i něco vyhrát. Díky laskavé spolupráci se ZOO ve Dvoře Králové nad Labem bude na pozemku hvězdárny i malé-velké překvapení v podobě zatím utajovanéhé zvířátka. Ve večerních hodinách pak budeme vyhlížet dalekohledy planety, zejména krásný Saturn. V neděli 9. června dopoledne pak můžete navštívit hvězdárnu v běžných otevíracích hodinách a prohlédnout si tvář Slunce.

Pořád ještě váháte? To není možné... rozhodně přijďte! Těšíme se na vás!

Akce se uskuteční za finanční podpory Svazku obcí Jestřebí hory.


[Akt. známka (jako ve škole): 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Petr Horálek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Kde nás najdete

Zvětšit mapu

  Seismogram Úpice (UTC)

  Slunce Ha,Ca,Wl,ZaHa
ha ca
wl zaha

  Meteory-radar
Meteory pozorovné radarem

  ATM + GEOM
Atmosferiky
Šumy 32
Geomagnetika
Radon
Vysvětlení

  Počasí v Úpici (CHMI)

  Spřízněné stránky

продажа кофе в зернах

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému PHPRs