Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice
tel:  499 882 289
e-mail:  hvezdarna@obsupice.cz
Poloha:  N50°30'27,5", E16°00'44"
  | Hlavní stránka | Program | Vstupné | Vyhledávání | Download | | Staré stránky | BLIND FRIENDLY |

  Webkamera
(c) Rudolf

  Slunce aktuálně

  Geomg aktivita

  Polární záře

  Rubriky
Akce 2004
Akce 2005
Akce 2006
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Astronomická Společnost
Hvězdné objekty
Informace
Meteorologie
Meziplanetární hmota
Pozorování
Program
Seismo
Slunce
Solar Data

Akce 2012

* POZOROVACÍ VÍKEND - INFO PRO ZÁJEMCE

Vydáno dne 12. 06. 2012 (1644 přečtení)

   Chceš proniknout do tajů dalekého vesmíru? Prohlédnout si velkými dalekohledy nejzajímavější objekty vzdálené od nás statisíce světelných let? Spatřit krátery a moře na Měsíci, měsíce planet nebo povrch naší nejbližší hvězdy Slunce? Chceš se naučit vyhledávat nejvýraznější souhvězdí na obloze? Naučit se fotografovat padající hvězdy? A také si třeba vyrobit vlastní malý astronomický dalekohled, se kterým můžeš pozorovat noční nebe během prázdnin?


   Pokud ano, zúčastni se našeho tradičního soustředění mladých astronomů-amatérů, které pořádáme pod názvem Pozorovací víkend! Ten letošní proběhne na Hvězdárně v Úpici tradičně na závěr školního roku, v roce 2012 ve dnech 29. června až 1. července.

   Jaký je program tohoto třídenního soustředění? V noci budeš pozorovat oblohu, ve dne ti zkušení pracovníci hvězdárny vysvětlí základní pojmy z astronomie, kosmonautiky i meteorologie a naučí tě obsluhovat moderní astronomickou techniku. Navíc si prohlédneš veškerá pracoviště úpické hvězdárny kam běžní návštěvníci nemají přístup, a seznámíš se také s obsluhou velkého dalekohledu v šestimetrové kopuli. Spoustu novinek z astronomie se dozvíš z přednášek a besed, uvidíš nejzajímavější astronomické filmy promítané velkoplošnou videoprojekcí. Navíc si můžeš odnést některou ze zajímavých cen v soutěžích o vesmíru, nebude chybět ani astronomická verze oblíbené televizní soutěže "Chcete být milionářem?" a spousta dalších astronomických překvapení.

   Ubytování je zajištěno na oploceném pozemku přímo na hvězdárně ve stanech (pokud nemáš vlastní, můžeme ti jej zapůjčit), rovněž tak strava a nápoje po celou dobu pobytu (tedy páteční večeře, sobotní snídaně, oběd a večeře, po skončení pozorování bude pro účastníky každý den připravena půlnoční svačina a teplý čaj. Areál hvězdárny je vybaven kuchyňkou a sociálním zařízením včetně sprch a teplé vody. Cena za pobyt ještě není stanovena ale předpokládáme, že nepřesáhne 300 Kč. Tato částka zahrnuje mj. pojištění všech účastníků, kompletní stravu a veškeré studijní materiály (pozorovací deník, mapky oblohy, návody na pozorování, přehled úkazů o prázdninách, disketu nebo CD s astronomickým programem) včetně režijních nákladů na pobyt. Akce začíná v pátek v podvečer, končí v neděli kolem poledne.

FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY: Přihláška.RTF , Přihláška.PDF

[Akt. známka (jako ve škole): 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jiří Kordulák | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Kde nás najdete

Zvětšit mapu

  Seismogram Úpice (UTC)

  Slunce Ha,Ca,Wl,ZaHa
ha ca
wl zaha

  Meteory-radar
Meteory pozorovné radarem

  ATM + GEOM
Atmosferiky
Šumy 32
Geomagnetika
Radon
Vysvětlení

  Počasí v Úpici (CHMI)

  Spřízněné stránky

продажа кофе в зернах

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému PHPRs